ЗАГАЛЬНІ ПРАВИЛА ДЛЯ УЧНІВ, ЯКІ ЗАЙМАЮТЬСЯ КАРАТЕ

Загальні положення:

До участі в тренувальних заняттях з карате допускаються діти (хлопчики і дівчатка) і підлітки у віці від 7 до 14 років (включно), що мають дозвіл лікаря та згоду батьків, які подати заяву на вступ, оплатили Вступний внесок, і погодились сплачувати Членськи (щомісячні) внески, в кількості і порядку, визначеному Правлінням Федерації.

Всі бажаючі займатися карате повинні уважно прочитати, а також з усіма існуючими додатками до цих Правил, інструкціями та іншими організаційними документами. Вся необхідна інформація доступна на сайті Федерації - http://jska.org.ua Дітям, які не вміють читати і писати, в цьому повинні допомогти (розповісти і пояснити все своїми словами) їх батьки або опікуни.

Учням новачкам, надається можливість відвідати перший місяць тренувань в гуртку (безкоштовно), в будь-який спортивній формі, босоніж (в шкарпетках, або в чешках). За підсумками випробувальних занять, учень повинен вирішити для себе:

- «чи потрібно мені займатися карате і витрачати на це свій особистий час, час свого інструктора і кошти своїх батьків?».

У разі прийняття позитивного рішення із зазначеного питання слід уважно ознайомитися з «Положенням», «Загальними правилами» і «Правилами безпеки».

Кожен учень повинен:

1. Ніколи не пропускати занять і не спізнюватися на них - це неповага до Школи Карате, до Вчителя і до своїх товаришів.

2. Брати участь в атестаційних зборах і змаганнях, що є Обов'язковим для всіх спортсменів. Всі атестаційні заходи, змагання і турніри проводяться згідно календаря заходів та інформації, розміщеної на головній сторінці сайту і в розділі "Календар Заходів". Атестація на черговий пояс і участь в змаганнях і турнірах є підтвердженням ваших серйозних намірів і повинні послужити основною Метою у вивченні Карате.

3. Ставитися з повагою до традицій і ритуалів, прийнятим в федерації Міжнародної Організації Карате JSKA.

4. Дотримуватися Правил, з яких і починається шлях учня Школи Карате - Правила етикету (ввічливості), прийняті в Карате і поваги до Старшим, як це прийнято в усьому світі, а також, Правила поведінки в залі для тренувань («Dojo») і Правила по техніці безпеки на заняттях з Карате.

5. Мати величезне бажання вивчати Карате і намагатися з кожного тренування взяти для себе щось нове, потрібне, невідоме.

6. Усвідомити, для чого він вирішив займатися бойовим мистецтвом: навчитися себе захищати, нікого і нічого не боятися, стати сміливим, сильним, витривалим і впевненим у собі (так як кожна людина повинна вміти постояти за себе в будь-яких життєвих і екстремальних ситуаціях).

7. Зрозуміти, що просто так самі по собі знання і вміння не прийдуть, а настанови «Сенсея» (Вчителі) - тільки невелика частина навчання. Підвищення майстерності значною мірою залежить від власного працьовитості і старанності, а знання кожен повинен добувати для себе своєю наполегливою працею.

8. Самостійно відпрацьовувати техніку Карате вдома і виховувати в собі силу духу і волі.

9. Пам'ятати, що перемагати в першу чергу необхідно навчитися свою лінь і страх. Перемога над самим собою - це перша і головна перемога в Карате!

10. Працювати в спарингах з різними партнерами і поважати їх, щоб вчитися у всіх чогось нового і невідомого. Намагатися передавати початківцям то, чого навчився сам. Пам'ятати, що одна з головних задач занять - не боротьба, що не бійка і не демонстрація комусь своєї сили, а вивчення техніки і осягнення Карате за допомогою партнера.

11. Ніколи не забувати, що Карате - це не вид спорту, а вид стародавнього військового бойового мистецтва, і щоб цього мистецтва навчитися, спочатку доведеться навчитися змушувати себе підкорятися на заняттях, долати всі труднощі, біль і втому під час тренувань, поважати оточуючих його в житті людей.

12. Строго стежити за своєю зовнішністю. «Доги» (кімоно) завжди має бути чистим і охайним. Постійно розпатлані, неохайне або брудне «Доги» означає неповажне і байдуже ставлення до нього, до своїх товаришів і «Додзьо» (на тренуванні Ви завжди працюєте в парах і поблизу інших учнів, і нікому не подобається тренуватися з тим, хто брудний).

13. Вміти правильно зав'язувати пояс, в кінці тренування складати «кімоно», а вдома правильно його сушити, прати і штопати.


14. Навчається поважати свій пояс, як символ власних зусиль на заняттях Карате і знати, що пояс повинен бути висушений, але не випраний, так як він символічно містить дух Вашої старанної тренування, а колір пояса повинен відповідати Вашому рангу (кваліфікації) в Карате.

15. Завжди пам'ятати, що шлях учня Школи карате починається з дисципліни. Постійно стежити за своєю дисципліною і поведінкою, перебуваючи в «Додзьо» і за його приделам. Не створювати ситуацій і приводів для конфліктів і розбіжностей, сварок, лайки і бійок, щоб не очорнити непристойною поведінкою і поганими вчинками своїх батьків, свого Учителя, свою Школу Карате, і Міжнародну Організацію.

16. Ні в якому разі не застосовувати і не використовувати свою силу, знання, вміння, техніку Карате і прийоми, вивчені на тренуваннях для того, щоб завдати якої-небудь шкоди або принести зло оточуючим людям, молодшим або більш слабким.

17. Знати, що завжди і всюди категорично забороняється використовувати заборонену техніку Карате або будь-яку іншу, яка може привести до травми, будь-чиєї інвалідності або смерті (якщо під загрозою смерті не перебуває власне життя або життя дуже близьких людей).

18. Бути врівноваженим і чемним що б не трапилося, і в «Додзьо», і в повсякденному житті. Завжди зберігати холоднокровність, здоровий глузд і гідну поведінку в будь-яких життєвих ситуаціях.

19. Вести здоровий спосіб життя і завжди пам'ятати, що Карате - це в першу чергу власне здоров'я і здоров'я оточуючих людей.

20. Передавати свої знання і вміння молодшим і початківцям учням, стаючи для них прикладом в техніці Карате - на заняттях, і після тренувань - в побуті.